Idea FALTO

Bóle kręgosłupa to jedna z najczęstszych dolegliwości współczesnego człowieka: od sztywnego karku po dyskopatię, które bardzo często wymagają zabiegu chirurgicznego. W poszukiwaniu pomocy i złagodzenia bólu sięgamy po tabletki, maści, najróżniejsze metody masażu lub zastrzyki i to w niemałych dawkach. Niestety bardzo często kończymy na stole operacyjnym.

Wady postawy, brak ruchu, ale przede wszystkim siedzący tryb życia przy zachowaniu wadliwej, a do tego nieruchomej pozycji ciała, to najczęstsze przyczyny schorzeń kręgosłupa, ale i całego naszego aparatu ruchowego. Najczęściej siedzimy zgarbieni, pozostając godzinami w bezruchu, korzystając przy tym z wadliwie skonstruowanych mebli. Powstają przy tym ogromne przeciążenia, które w konsekwencji doprowadzają do nieodwracalnych zmian. Stosowane nierzadko środki pomocnicze, w postaci najróżniejszych poduszek, aparatów masujących przynoszą często czasowe uśmieżenie bólu - nie usuwają jednak głównej przyczyny naszych problemów.

Najważniejsze to zrozumieć i usunąć przyczyny naszych narastających dolegliwości.

Każdy z nas potrzebuje ruchu. Również siedząc nie powinniśmy z niego rezygnować. Statystycznie siedzimy 9,3 godziny dziennie… takie dane podają najnowsze statystyki. To bardzo dużo, zwłaszcza że robimy to nieprawidłowo i najczęściej na niewłaściwie skonstruowanych krzesłach i fotelach. To siła nawyku i nasza źle pojęta wygoda sprawia, że najczęściej na nich „wisimy” totalnie zgarbieni, nie zdając sobie sprawy z tego, jakie skutki pociąga to za sobą dla naszego kręgosłupa. A przecież to bóle kręgosłupa są najczęstszą dolegliwością nowoczesnego „homo sapiens” .

Jak można temu przeciwdziałać? Czy wygodę i zdrowe siedzenie da się połączyć? Te pytania postawiliśmy sobie przed wielu laty, zaś od ponad 25ciu lat oferujemy rozwiązanie: System krzeseł i foteli do aktywnego i dynamicznego siedzenia, gwarantujących odciążenie i wsparcie kręgosłupa. Tworząc ten wyjątkowy system mebli, sięgnęliśmy po wiele niekonwencjonalnych rozwiązań, przy czym priorytetem była zawsze troska o zdrowie użytkownika i jego samopoczucie.

Mechanizm zdrowego siedzenia

Wyobraźmy sobie, że przez nasze ciało na wysokości bioder, klatki piersiowej oraz głowy przebiegają poprzecznie osie, wokół których obracają się te trzy segmenty naszego ciała. Następuje to jednak w sposób nieprzypadkowy, lecz od siebie zależny, przypominający ruch kół zębatych. Funkcję tę, nazwaną dalej 'fenomenem zębatki', opisał szwajcarski neurochirurg dr.Brügger, tworząc tym samym podwaliny nowoczesnej “szkoły zdrowych pleców”.

Zgodnie z tym mechanizmem obracając nasze biodra - pochylając je do przodu - następuje ruch dwóch wyżej położonych segmentów powodując ich prostowanie. Opatentowany System FALTO wykorzystuje tę anatomiczną zależność.

Opatentowany system FALTO

Funkcja Aktywnego Dynamicznego Siedzenia - ruchome wokół osi poprzecznej oparcie w połączeniu z równie ruchomym siedziskiem, powoduje pochylenie miednicy do przodu, ułatwiając tym samym prostowanie całego kręgosłupa i uzyskanie jego optymalnej fizjologicznej pozycji.

Pozostałe funkcje:

Elastyczna konstrukcja

Zarówno siedząc w tylnej, odprężonej pozycji, jak i przyjmując tą prawidłową do pracy, wszystkie ruchome elementy krzeseł podążają za Tobą w sposób dynamiczny.

System oparcia 'To Back'

System 'To Back' polega na poziomym przemieszczaniu się oparcia krzesła, z idealnym dopasowaniem do wymaganej pozycji ciała.

Poprzecznie ruchome siedzisko

Boczna ruchomość siedziska zwiększa zakres aktywno-dynamicznego siedzenia. Otrzymujesz większą różnorodność i swobodę siedzenia.

Odpowiedni rozmiar

Krzesła FALTO zaopatrzone są w regulację wysokości siedziska, głębokości oparcia, oraz indywidualne dopasowanie zagłówka na wysokość jak i głębokość.

Zalety systemu FALTO

Zobacz, jak bardzo aktywny tryb siedzenia wpływa na nasz organizm i samopoczucie. Poznaj zalety korzystania z krzeseł i foteli z systemem FALTO.

Artykuły

Poznaj bliżej naszą idee aktywnego siedzenia poprzez przygotowane specjalistyczne artykuły.