O firmie

Naszym celem było od zawsze stworzenie systemu mebli który umożliwi świadomemu użytkownikowi inny, aktywny i dynamiczny sposób siedzenia. Gwarantuje on z jednej strony dobre wsparcie i odciążenie kręgosłupa, z drugiej zaś dostarczy mu nowych doświadczeń i pomoże w zrozumieniu funkcjonowania własnego organizmu wspierając w przezwyciężaniu jego ograniczeń i dolegliwości.

Zastosowanie naturalnych materiałów, skomplikowane procesy produkcyjne oraz solidne ręczne wykonanie gwarantuje 25-cio letnia tradycja. Meble FALTO wykonane są głównie z materiałów dostarczonych nam przez naturę: elementy konstrukcyjne to buczyna, dąb lub orzech, zabezpieczany ekologicznymi olejami (LIVOS, BIOFA).

Na życzenie zamiast gąbki stosujemy naturalny lateks oraz wełnę. Materiały obiciowe to między innymi czysta żywa wełna lub naturalna skóra. Większość elementów tapicerek jest zaopatrzona w zamek i dzięki temu rozbieralna, może być prana a my gwarantujemy, że i za 10 lat dostarczymy pasujący zamiennik.

Produkcja

Zastosowanie naturalnych materiałów, skomplikowane procesy produkcyjne oraz solidne ręczne wykonanie gwarantuje 25-cio letnia tradycja firmy. Meble FALTO wykonane są głównie z materiałów dostarczonych nam przez naturę: elementy konstrukcyjne to buczyna, dąb lub orzech - zabezpieczane ekologicznymi olejami (LIVOS, BIOFA). Na życzenie zamiast gąbki stosujemy naturalny lateks oraz wełnę. Materiały obiciowe to między innymi czysta żywa wełna lub naturalna skóra. Większość elementów tapicerek jest zaopatrzona w zamek i dzięki temu jest rozbieralna, może być prana a my gwarantujemy, że i za 10 lat dostarczymy pasujący zamiennik.