Referencja Instytutu Rehabilitacji Medycznej

 

 

Referencja

Rzadko decydujemy się na wydanie referencji firmom produkującym sprzęt o charakterze leczniczym. Niewiele bowiem produktów na trwałe wpisuje się jako element wyposażenia naszych gabinetów. Stąd też, kiedy wystawiamy opinię, robimy to świadomie i z pełnym przekonaniem. Z tego względu, choć nasza współpraca z firmą Falto rozpoczęła się już 2011r., to dopiero teraz doczekała się naszej oficjalnej oceny. Musieliśmy być pewni, że fotele, które promujemy i polecamy naszym pacjentom sprawdzają się tak jako forma profilaktyki, jak i w przypadku osób odczuwających dolegliwości bólowe kręgosłupa. Skontaktowaliśmy się w tym celu z naszymi pacjentami, którzy nabyli wybrane modele foteli ok. 2 – 3 lata temu. Wszyscy nadal byli zadowoleni z zakupu, co jest dla nas jasnym potwierdzeniem jakości tego sprzętu.
Jako rehabilitanci i przedstawiciele najdłużej działającego na rynku wrocławskim Instytutu Rehabilitacji Sportowej używamy też foteli Falto w naszych domach i w samych gabinetach.
Największą ich zaletą jest według nas „aktywne siedzenie”, które wymusza delikatny ruch, co chroni kręgosłup przed nadmiernym przeciążeniem. Dużym atutem jest ponadto dostosowywanie się fotela do ciała i zmian pozycji osoby siedzącej. Ergonomia foteli, z utrzymaniem ich profili oraz specyficzną regulacją zagłówka w bardzo dobry sposób zabezpiecza plecy i kręgosłup przed przeciążeniami podczas siedzenia nie tylko dzięki dobremu przyleganiu oparcia do pleców, ale także rozwieraniu kątów, co zmniejsza obciążenia na odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Mocnym punktem jest także mechanizm ułatwiający wstawanie z pozycji siedzącej poprzez zastosowanie systemu podstawy wahadłowej.
We wszystkich sprzętach z jakimi mieliśmy okazję się zapoznać od razu widać, że są projektowane i wytwarzane przez rehabilitanta o dużej wiedzy i doświadczeniu.
Niebagatelne znaczenie ma także wygląd foteli. Są one estetyczne, designerskie i utrzymane w nowoczesnej kolorystyce.
W skrócie: trwałe, estetyczne, ergonomiczne i bezpieczne. Godne polecenia.
Piotr Bursiewicz

Instytut Rehabilitacji Medycznej i sportowej

www.rehabursiewicz.pl